Verimlilik Takibi
Üretim Takibi
Takım Ömrü Yönetimi
Katalog

Tezmaksan Makina Ar-Ge ekibinin geliştirdiği yazılım programı Kapasitematik ile işletme sahipleri internet olan her ortamdan makinelerini takip edebilecek. Makina verimli çalışıyor mu? Ne zaman arıza verdi? Operatör tarafından doğru program kullanılıyor mu? gibi bilgiler, anında tablet veya cep telefonundan kontrol edilebilecek. Bu sayede işletmeler hem zamandan hem maliyetten ciddi tasarruf edecek.

Türkiye makina pazarının lideri Tezmaksan,kendi geliştirdiği bir yazılım ile makinaların hem ömrünü ve verimliliğini artırıyor.Türk mühendisleri tarafından oluşturulan ve ‘Kapasitemaik’ adını taşıyan sistem:firmaların makinaları uzaktan takip ederek anlık çalışma verilerini ve tarihsel istatistiksel verimlilik analizlerini kullanıcı ve işletme sahiplerine sunuyor.

Kapasitematik uygulamasını makinalarında kullanan işletme sahipleri,internet bulunan her yerden (cep telefonu ve tabletler dahil) Uygulamayı indirerek makinalarının ne durumda olduğunu analiz edebiliyor.Kapasitematik ile makinanın çalışmaya ne zaman başladığı ortam sıcaklığı,ortamda bulunan nem oranı,parça üretimine dair kalite kontrol bilgileri,arıza durumları,makinanın ne kadar verimli kullanıldığı gibi bilgilere internet üzerinden anında ulaşabilmek mümkün.

KAPASİTEMATİK NEDİR?

Makina verimliliğini analiz eden; hata ve problemleri anlık geri bildirim yaparak kullanıcısına raporlayan ve hatasız üretim çözümleri sunan bir sistemdir

Kapasitematik,

  • Gerçek Zamanlı üretim takibi sağlar.
  • Planlı-Plansız tüm duruşların takibi sağlanır.
  • Üretim verilerinin analiz edilip anında raporlanabilmesini sağlar.
  • Üretim verileri arşivleyerek, izlenebilirliğini sağlar.
  • OEE(Toplam Ekipman Etkinliği) analizi yapılarak mevcut eldeki makine ve ekipmanların performanslarının arttırılmasına odaklanmanızı sağlar.
  • İstenilen tarih aralığındaki üretim verilerin raporlarının web üzerinden istediği formatta alabilmesi.
  • Kapasitematik ile anlık olarak operatör performansı takibi sağlar.
  • Duruş bildirimleri ile anlık olarak makinede meydana gelen duruşları takip etmemizi sağlar.

Makinenizi Ne Kadar Verimli Kullanıyorsunuz?

Kapasitematik ile sadece makinanın değil, operatörün takibi de yapılabiliyor.Operatör makineyi doğru kullanıyor mu?Makineyi zorluyor mu? Mola saatlerini aşıyor mu? Hangi programı seçmiş?Kaç adet üretim yaptı? Kaç adet duruş yaptı?Tüm bunlar, tablet, bilgisayar veya cep telefonu üzerinden takip edilebiliyor. Makinanın doğru ve verimli şekilde kullanılmasına olanak sağlıyor